/// YENİ AKİT GAZETESİ FETULLAH CEMAATİ SAVAŞI /// Gülen Türkiye’yi paspas yaptı ! ///

Her fırsatta Türkiye sevdasından dem vuran Fethullah Gülen, BBC’ye röportaj verirken, üzerinde Türkiye haritası bulunan halıyı, BBC muhabirlerinin ayağına paspas yapmış.

Fethullah Gülen’in villasında Türkiye haritasının paspas gibi yere serildiği ortaya çıktı. İngiliz BBC ekibinin Gülen’le yaptığı röportaja ait ve sosyal medyada paylaşım rekoruna koşan fotoğraflarda, yerdeki Türkiye haritası açıkça görülüyor. BBC kanalı muhabir ile fotoğrafçı ve kameramanları yerdeki Türkiye haritasının üzerinde geziyor.

Aynı karede, dolapların üzerinde yüksek bir yerde dünya haritası bulunuyor. Gülen’in Pensilvanya’daki villasında Türkiye haritasının paspas gibi yere serilmiş olması özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı.

Fetullah Gülen geçtiğimiz günlerde Amerika’daki villasında İngiliz kanalı BBC’ye konuşmuştu. BBC ekibi röportaj sırasında, Gülen’in hayatını geçirdiği villayı da gezmişti. Ekip, Hocaefendi’nin çalışma ofisini görüntülemişti. Görüntülerle ilgili özellikle de yerdeki Türkiye haritasına ilişkin Cemaat’ten şuana kadar herhangi bir yalanlama gelmedi.

"ERDOĞAN YERDE BIRAKMAMIŞTI"

Gülen’in Pensilvanya’daki villasında bunlar yaşanırken, Başbakan Erdoğan Türk Bayrağı’nı yer bırakmamasıyla takdir topluyor. Erdoğan G20 gibi uluslar arası toplantılarda, fotoğraf çektirmek üzere toplanan liderlerin yerlerini belirtmek için yere konan bayraklar arasında Türk bayrağını kaldırıp cebine koymasıyla biliniyor. Başbakan bu hareketiyle Türk milleti tarafından büyük takdir görüyor.

"MAHSUS YAPILMIŞTIR"

Batı Trakya Türk Toplumu’nun yenen hakları için yıllarca mücadele eden önemli gazetecilerden Süleyman Sefer Cihan konu hakkında Akit’e yaptığı açıklamada, bayrakların ve haritaların Türk toplumu için çok kutsal ve ulvi bir yer teşkil ettiğini söyledi. Gülen’in evindeki Türkiye haritalı halının yere serilmesi ve üstünden geçilmesini hakaret kabul eden Cihan, "Bizim bildiğimiz bu tür kutsal değerler duvara ve yükseğe asılır. Parada bile bizim için önemli değerler olduğu için yere atılmazken bir halıya işlenmiş Türkiye haritasını yere sermeyi saygısızlık olarak görüyorum. Mahsus yapılmış bir şey olarak kabul ediyorum" diye konuştu.

Hassasiyet farkı…

Fethullah Gülen, Türkiye haritasını yere paspas yaparken, Başbakan Erdoğan G-20 zirvesinde liderler ile fotoğrafı çekildiği sırada yere konan bayraklar arasındaki Türk bayrağını itina ile yerden alıp, güzelce katlayarak cebine koymuştu…

(YENİ AKİT)

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: