YANDAŞ MEDYA (POSTMEDYA.COM) DAN AYDINLIK HABERİNE YALANLAMA /// SABAH, AYDINLIK’IN YALAN HABERLERİNE SA RILDI

Sabah Gazetesi’nin bugün sürmanşetinden verdiği haberin 2006’da Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek’in Aydınlık dergisinde çıkan ve yalanlanan bir haber olduğu ortaya çıktı.

Zaman gazetesi’nin haberine göre; Sabah Gazetesinin birinci sayfadan ‘Paralel Yargının Kilit İmamı‘ diye duyurduğu haberde, ikinci adam olarak nitelendirilen Osman Karakuş, 2006 yılında da Doğu Perinçek‘in Aydınlık Dergisi tarafından benzer ithamlara muhatap olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon Terör Örgütü tarafından düzenlenen Danıştay saldırısının camianın üzerine yıkılmaya çalışıldığı dosyada, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile birlikte Osman Karakuş da hedef alınıyor.

O dönem 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Karakuş, “Fethullahçıların örgüt içindeki hamisi olarak biliniyor. Karakuş’un görevi de önemli.” cümleleriyle itham ediliyor. Atama ve terfilerde söz sahibi olmalarından hareketle önemli görevlerde bulunduğu söylenen Osman Karakuş, iddialara gönderdiği bir açıklama ile cevap veriyor.

"Hiçbir gruba angaje ya da hami olmadım"

28 Mayıs 2006 tarihli haberin ardından Osman Karakuş, dergiye bir açıklama yollayarak ne camiayla ne de başka bir oluşumla ilişkisinin olmadığını belirtti. 25 Haziran 2006 tarihli Aydınlık dergisinde yayınlanan açıklamada Karakuş, “Adım bu asılsız haberlerde kullanılarak, sözde bir grubun hamisi gibi gösterilmem Emniyet Teşkilatını ve Beni zan altında bırakmıştır. Şahsım hiçbir zaman bir gruba ve bir oluşuma angaje olmadığı gibi, bir kimse veya kesimin hamisi de olmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı. Dergide şahsı ile ilgili yer alan haber ve yorumun hiçbir etik ilkeyle izah edilemeyeceğini belirten açıklamada “bütün bunların şahsımı karalamaya, yıpratmaya yönelik olduğu açıktır.” deniliyor.

İşte Aydınlıktaki o haberler;

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: