FUTBOL DOSYASI : Osman Karakuş kilit mi ?

Takvim gazetesinin gündeme taşıdığı Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyesi Karakuş’un, cemaatin Fenerbahçe operasyonunda başrolü üstlendiği iddia ediliyor

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi Osman Karakuş’a ilişkin şok iddialar gündeme damga vurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Osman Karakuş’un, Fetullah Gülen’in çok yakın arkadaşı olduğu iddia ediliyor. 3 Temmuz şike sürecini yöneten ve yönlendiren isimlerin başında gelen Karakuş’u, Takvim gazetesi bugün ‘paralel devletin yargıdaki gizli yapılanmasını yöneten kilit isimlerinden biri’ olarak gösterip, sayfalarına taşıdı. Böylece Karakuş, kısa süre içinde sosyal paylaşım sitesi twitter’da günün en çok konuşulan ismi oldu.

Osman Karakuş’un, Aziz Yıldırım’ ziyaret ederek, cemaat adına pazarlık yapan gruptaki Tahkim Kurulu Üyesilerinden biri olduğu ileri sürülüyor. Ayrıca şike davası sürecinde İbrahim Akın’ın tedbirinin kaldırılmasına şerh koyan kişinin de Karakuş olduğuna dikkat çekiliyor. Tahkim Kurulu’nun bahsi geçen kararı da şöyle hatırlatılıyor:

"Futbolcu İbrahim Akın’ın, PFDK’nun 06.03.2012 tarihli ve 2011-2012/10-09 sayılı kararına karşı yaptığı itirazla ilgili E.2012/58 numaraya kayıtlı dosya incelendi.

İtirazın süresinde olduğu ve gerekli başvuru harcının yatırıldığı görüldü. Futbolcu vekili tarafından dosyanın duruşmalı olarak incelenmesi talebinde bulunulduğu görüldü.

Dosyanın mahiyeti ve özelliği nedeniyle talebin reddine karar verilerek incelemeye geçildi. Tedbir kararına esas teşkil eden dosya ve ekleri PFDK’ndan istendi, incelendi.

Yapılan müzakere neticesinde tedbirli geçen süre ve FDT’nın 84.maddesindeki şartlar birlikte değerlendirildiğinde PFDK’nın 06.03.2012 tarihli ve 2011-2012/10-09 sayılı idari tedbirin devamına dair kararının

(Üye Osman Karakuş’un delil durumu, maddi olgular gözetildiğinde FDT m.84 hükmü uyarınca PFDK kararında bir isabetsizlik bulunmadığı yönündeki karşı oyu ile) oyçokluğuyla kaldırılmasına (2012/65 K.);

Bir başka iddia Aziz Yıldırım, cemaatin yargıdaki etkisi hakkında önemli ipuçları içeren bir röportajda ismini vermeden Osman Karakuş’tan da söz etmişti. Yıldırım, Posta Gazetesi’ne verdiği röportajda Futbol Federasyonu’nda görev yapan bir hukukçunun da aralarında bulunduğu kişilerin 25 Kasım 2013’te kendisiyle görüştüğünden bahsetti. Yıldırım, görüşmeyi şu cümlelerle anlattı:

"İlk kez burada açıklıyorum. 25 Kasım’da bana Samanyolu’nun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Bir kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonu’nda görevli bir hukukçu ve bir iş adamı da.. Üçü geldi ".

Aziz Yıldırım’ın Futbol Federasyonu’nda görevli hukukçu dediği kişinin Karakuş olduğu öne sürülüyor. Yıldırım’a Yargıtay kararı öncesinde dolaylı biçimde gözdağı olarak da yorumlanabilecek bu ziyaret, paralel devletin hukukçularının 2011 Şike Davası’ndan başlayarak spor davalarında da etkili olduğunu gösteriyor.

Fenerbahçe’nin, Galatasaray ile karşılaştığı derbide maçın hakemi Halis Özkahya’ya tükürdüğü ve hakaret ettiği için Raul Meireles’e verilen 11 maçlık cezanın, 4 maça indirilmesi kararına “muhalefet” şerhi koyan kişinin de yine Osman Karakuş olduğu vurgulandı.

Sarı-lacivertli taraftarlar sosyal medya üzerinden Osman Karakuş’a büyük tepki göstererek, 3 Temmuz sürecini, yorumlarında cemaatin Fenerbahçe’ye bir komplosu olduğunun kanıtlandığını yazıyorlar.

İddiaların ardından Aziz Yıldırım, Fenerbahçe resmi internet sitesi üzerinden açıklama yayınladı. Açıklama şu şekilde:

Bugün tarihli Sabah Gazetesi’nin Anasayfasında ve 16. Sayfasında yer alan "Paralel Yargının 2 Numarası" başlıklı haberde, şahsım hakkında bir takım değerlendirmeler ve yorumlar yapılmıştır.

Hakkımda yazılan bu değerlendirmeler gerçek dışı olup, ilgili haberde bahsi geçen Osman Karakuş isimli şahısla herhangi bir görüşmem olmamıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: