FETULLAHÇI MEDYA : ‘Yargıtay’da imam’ çamuru at, izi kalsın !

‘Paralel devlet’ diye başlatılan, sonradan ‘paralel yapı’ revizyonuna uğratılan soyut tartışma ortamının tek somut yanı, binlerce polisle yüzlerce savcı ve hâkimin görev yerlerinin -kara kış-çocukların okulu demeden- değiştirilmesi.

Soruşturmaların bundan sonrakilerinin ilginç bürokratik işlemlere bağlı kılınması; mevcutlarındaki gelinen aşamaların geriletilmesi veya işleyişin durdurulması. 17 Aralık 2013 rüşvet ve yolsuzluk dosyasının soruşturmayı yürüten savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’ten alınması, yargıya müdahale girişiminin daha nerelere varacağını gösteriyor. Ne tuhaf, kapsamlılık ileri sürülerek söz konusu dosyaya iki savcı eklenmişti. Şimdi tek savcı, Ekrem Aydıner’de.

En girift iddiayı AK Parti Genel Başkanı ve Adalet eski bakanlarından Mehmet Ali Şahin dillendirmişti. Güya paralel yapının ‘Yargıtay’da imamı’ vardı ve hatta bir dosyayı görüş sormak amacıyla Pensilvanya’da (ABD) yaşayan Fethullah Gülen Hocaefendi’ye göndermişti. Yargıtay Birinci Başkanlığı, Şahin’den bilgi ve belge istedi. İsim verildi ama henüz belge sunulamadı. Şahin yazılı ifadesinde, iddiayı bir avukattan duyduğunu belirtti fakat ismini açıklamadı. Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre o kişi Yargıtay üyesi ve Adalet Akademisi Başkanı Hüseyin Yıldırım idi. Gazete, Yıldırım tarafından derhal yalanlandı: “Kuvvetler ayrılığı, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi evrensel hukuk kuralları dışında bir referansım bulunmamaktadır.” Hayal mahsulü bir habere imza atıldığını kaydeden Yıldırım, şimdiye dek hangi vazifeleri yaptığını sıraladı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: