FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Merkel’den Gülen jesti !

Prof. Dr. Faruk Şen, Almanya Federal Bürosu’nun cemaat ile ilgili dikkat çekici raporunu Der Spiegel gibi bir dergiye vermesini Merkel’in Erdoğan’a jesti olarak yorumladı.

Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, A Haber ‘de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki "60 dakika"programına konuk oldu…

Prof. Şen programda Alman İstihbaratı’nın Gülen Cemaati hakkında hazırladığı ve Der Spiegel’de de yayınlanan raporun detaylarını ilk kez 60 Dakika programında açıkladı…

Gülen Cemaati hakkında geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporu oldukça manidar bulduğunu belirten Prof. Dr. Faruk Şen "Almanya Federal Bürosu cemaat ile ilgili dikkat çekici bu raporu Der Spiegel gibi bir dergiye verdi. Bu rapor Angela Merkel’in Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan’a yaptığı bir jesttir. Bu raporla Almanya Başbakanı Merkel tavrını Başbakan Erdoğan’dan yana koymuş, bu raporla Gülen’e karşıyım Başbakan Erdoğan’ın yanındayım demiştir." Şeklinde konuştu.

"AVRUPA BAŞBAKAN ERDOĞAN’I DESTEKLİYOR"

Prof. Dr. Faruk Şen raporun detaylarını şöyle açıkladı:Türklerin en çok yaşadığı 2.eyalette bir mahkeme Gülen cemaati Alman demokrasisi için bir tehdittir raporu hazırladı.Okullarında öğrencilere sertlik uyguluyor ve Türkiye’de de İslami bir devlet kurmak istiyor sonucu çıkardığı bir rapor hazırladı. 6 milyon elit’in okuduğu Der Spiegel bu yazı içinde önceden bültenler hazırladı. Bu rapor Başbakan Erdoğan’ın geldiği gün de yayınladı.Bu yazı Angela Merkel’in Başbakana yaptığı bir jesttir. Bu operasyonlardan sonra diğer ülkelerde de örneğin Avusturya’da da destekler başlayacaktır. Bu da Avrupa’nın desteği demektir. Dedi…

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE TERSİNE GÖÇ BAŞLADI

Son yıllarda ekonomik gelişmeler ve Nazi cinayetlerinin de etkisiyle Almanya’dan Türkiye’ye tersine bir göçün başladığına işaret eden Şen " Son 4 yılda 195bin kalifiye genç Türk geri döndü.Hem buraya geliyorlar hem de burada iş kuruyorlar.Bunlar 25 ila 40 yaşları arasında. Bu gençlere hem ırkçılık yüzünden iş verilmiyor hem de islamofobi olması sebebiyle. Eskiden kaliteli gençlerimiz Almanya’ya veriyorduk şimdi orada doğup büyüyen gençlerimiz bile geri dönüyor." Dedi…

"ALMANYA’DA CİDDİ BİR DERİN DEVLET VAR"

Almanya’da 8 türkü öldürmekle suçlanan baş sanık Beate Zschaepe’i cezaevinden çıktıktan sonra Nazi partisinin başına geçirirlerse şaşırmayın diyen Prof. Dr. Şen Nazi cinayetlerinin çok planlı cinayetler olduğunun altını çizdi.

Şen sözlerini şöyle sürdürdü:

"8 Türkü özellikle seçtiler. Çok gariban insanlardı öldürülen insanlar. Bu cinayetleri işleyenlerden kendileriyle anlaşamayanı öldürdüler ama şu anda bir kız var 29 yaşında ve kahramanmış gibi yargılanıyor ve en fazla 5-6 sene ceza alacağı öngörülüyor. 35 Yaşında hapisten çıktığında da Nazi Partisi’nin başına geçerse şaşırmayın.

Esas istedikleri Almanya’daki Türkleri korkutup ülkelerine geri göndermekti. Aslında amaç ülkenize geri dönün demekti. Almanya’da ciddi bir derin devlet var. Nazi cinayetleri Almanya’da çok hafife alındı."

"ALMANYA’DAKİ TÜRKLERİN SEÇİMLERDE OY KULLANMASI ÇOK İYİ, ANCAK YETMEZ"

Başbakan Erdoğan’ın Almanya’daki Türklerin Türkiye seçimlerinde oy kullanması müjdesini de değerlendiren Prof.Dr.Faruk Şen, "Şu anda Almanya’daki seçmen sayımız İzmir’e eşittir. Türkiye doğru bir adım attı ve konsolosluklarında oy verme hakkı tanıyacak. Ancak Almanya’da ki seçmenlerimizin seçme hakkı var seçilme hakkı yok.Dünyada ilk defa büyük bir ülkede başka bir ülkenin seçimleri için oy kullanılacak.Bunu Amerika ve Hırvatlarda yapmıştı ama oran olarak bu kadar büyük bir organizasyon yapılmamıştı.Türkiye büyük bir adım atmıştır." diye konuştu.

"ALMANYA ÇİFTE STANDART UYGULADI"

Gezi Olaylarına destek veren Almanya’yı da eleştiren Prof. Dr. Şen sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hamburg’taki olayları kamuoyuna yansıtan TRT’nin Almanya’daki kablo yayınından kaldırılması olacak iş değildi. Buna Türkiye’de gereken tepki verilmedi. Aslında büyük tepki verilmesi gereken bir olaydı. Hamburg’ta olaylar 21 Aralık’ta başladı. Eylemler büyük bir bölgeyi yani buradaki Taksim’den Maslak’a kadar bir bölümü kapatmıştı. Almanya kendi TV Kanallarına da yayın yasağı koydurttu. Bu eylemler Türkiye’deki hiç bir özel kanalda yayınlanmadı. Olayları yalnızca ilk 2 gün sadece TRT yayınladı. Gezi’ye demokratik hak diyen Almanya’nın Hamburg’da sansür uygulaması çifte standarttır."

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: