ERGENEKON DAVASI /// İrem Çiçek : ‘İktidar delil üretildiğini biliyordu’ /// @irem_cicek @Kutluk Irem @Tuntuncuk @hdynsis @celalulgen @ecemila

Ergenekon davası hükümlüsü Albay Dursun Çiçek, yargılanmasına neden olan delilleri üretenler hakkında suç duyurusunda bulundu. soL’a konuşan Avukat İrem Çiçek, “İktidarla Cemaat ortaktı. İktidarın, delillerin üretildiği bu komployu bilmemesi mümkün değil” dedi.

Ergenekon davasında hüküm alan ancak hakkındaki karar henüz kesinleşmeyen Albay Dursun Çiçek, hakkında delil üretenler ve komplo davaları yürütenler hakkında suç duyurusunda bulundu. Çiçek, bu kez Erdoğan’ın “paralel devlet” ifadeleri ve AKP’lilerin “milli orduya kumpas kuruldu” şeklindeki açıklamalarını gerekçe gösterdi.

Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek tarafından verilen suç duyurusu dilekçesinde, İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde bulunan kimi isimlerin iftiralarla ve yargısız infazlarla mağdur ettikleri, bu isimlerin yaptığı faaliyetin “suç işlemek amacıyla kurulan suç örgütü” faaliyeti olduğu ifade edildi. Dilekçede, “Başbakan tarafından açıklanan suç örgütünün polis biriminde örgütsel amaçlara hizmet edecek şekilde kasıtlı olarak suç işlediği ortaya çıkmıştır” denildi.

Akyürek, Yılmazer soruşturulsun

Bu nedenle Çiçek, 9 Mart 2009’da hakkında hiçbir soruşturma olmadığı halde telefonlarının dinlenmesini talep eden, 21 Şubat 2010’da şahsına ait olmayan bir CD’yle adil yargılamayı etkileyen, 30 Nisan 2011’de delillere aykırı tespit tutanağı hazırlayan İstanbul TEM Şube Müdürü Yurt Atayün ile Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in soruşturulmasını istedi. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuarı Daire Başkanlığı’nın uzmanlık raporlarını hazırlayıp medyaya servis eden Hakan Kaymak, Savaş Uğurlu ve Ahmet Mesut Mudu hakkında da suç duyurusunda bulundu.

"AKP’liler komploları itiraf etti"

soL’a konuşan Dursun Çiçek’in avukatı İrem Çiçek, Ergenekon operasyonlarında sahte delil ürettiği iddia edilen kritik isimler hakkında defalarca suç duyurusunda bulunduklarını ancak AKP’lilerin “orduya kumpas kuruldu” yönündeki açıklamalarının yeni bir delil olduğunu belirterek bir kez daha suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Çiçek, “İktidarla cemaatin bir dönem ortaklıkları biliniyor ancak Hakan Fidan soruşturmasından sonra bu ortaklık bitti. İktidarın, delillerin üretildiği bu komploları bilmemesi mümkün değil. Başbakan’ın “paralel yapılanma” açıklamaları itiraf niteliğindedir, üstüne gidilmelidir. Ancak suç örgütünün adı hâlâ konulmuş değil, soyut beyanlarla olmaz. Dursun Çiçek’i hedef alanların soruşturulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: