ERGENEKON DAVASI : Dursun Çiçek’ten suç duyurusu /// @irem_cicek @KutlukIrem @Tuntuncuk @hdy nsis @celalulgen @ecemila

Yargı ve emniyette yuvalanan F tipi örgütle ilgili, hem Balyoz hem de Ergenekon’da hedef alınan Emekli Albay Dursun Çiçek suç duyurusu yaptı. Albay Çiçek, tertiplerin kurgulanmasında rol alan 6 polis ve polis şefinden şikayetçi oldu. Dursun Çiçek dilekçesinde, polis şefleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in kurulan suç örgütünün polisteki elemanları olduğunu belirtti.

Emekli Albay Dursun Çiçek, Ergenekon soruşturmasında rol alan F-tipi örgüt mensubu 6 polis hakkında suç duyurusu yaptı. Şikayetçi olunanların 3’ü polis şefi, 3’ü ise polis memuru.

Çiçek’i şikayetçi olduğu isimler arasında Eski İstanbul TEM Şube Müdürü Yurt Atayün ile İstihbaratçı polis şefleri Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek bulunuyor.

Diğer 3 kişi ise, Çiçek’le ilgili kararları ve raporları çarpıtarak hazırlayan ve basına sızdıran polis memurları Hakan Kaymak, Savaş Uğurlu ve Ahmet Mesut Mudu oldu. Suç duyurusunda, polislerin F Tipi örgütlenmeye hizmet ettikleri belirtildi.

Çiçek’in sunduğu dilekçede Atayün ve 6 polis, "Suç işlemek maksadıyla kurulan örgüt" üyesi olmakla suçlandı.

Dilekçede, Başbakan, İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı ve Başbakanın Danışmanlarının açıklamaları ile Genelkurmay Başkanlığı’nın suç duyurusuna dikkat çekildi. Şüphelilerin bu suç örgütünün polis biriminde örgütsel amaçlara hizmet ettiği vurgulandı.

Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün, Ergekon ve Balyoz davalarının hazırlanmasında en kritik görevleri üstlenmiş, davanın başından bu yana bütün hukuksuz uygulamaların altına imza atmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: