TEKNİK TAKİP : Emniyette ‘paralel takip’ temizliği

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde önemli operasyonları ve soruşturmaları yürüten birimlerde görev yapan polis ekiplerinin kullandığı sivil araçların takibe alındığı istihbaratı üzerine bazı önlemler alındı

İstanbul Emniyeti tasfiye edilen paralel yapıya bağlı polislerin emrinde olan görev araçlarını takibe aldıkları bilgisi üzerine hareket geçti. Önemli operasyonlarda kullanılan araçların yerleri değiştirildi.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde önemli operasyonları ve soruşturmaları yürüten birimlerde görev yapan polis ekiplerinin kullandığı sivil araçların takibe alındığı istihbaratı üzerine bazı önlemler alındı. Görev yerleri değiştirilen ve paralel yapıya bağlı hareket ettiği iddia edilen bazı polis şeflerinin daha önce emrinde olan araçları takibe aldırdığı iddia edildi.

Önlemler, Emniyet’te özellikle fiziki ve teknik takip yapan araçların hassas görevde kullanılması ve bu tür operasyonların takibe alınma riski üzerine alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde önemli birimlerde görevli olan sivil görev araçlarının plakaları tek tek değiştirildi. Teknik takipte kullanılan 19 aracın ise yerleri değiştirildi. Kritik görevde olan birimlerin emrine yeni araçlar tahsis edildi.

Emniyetin, paralel yapının araçların plaka ve modellerini bildiği için bazı operasyon ve takiplerin riske girileceği yönünde gelen bilgi üzerine böyle bir uygulamaya gidildiği öğrenildi. Emniyet yetkilileri böylece araçların deşifre edilme riskinin ve soruşturmalar hakkında sızmaların önüne geçildiğini belirtti.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: