FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Fethullah Gülen CIA’e mi çalışıyor ?

MİT’in TIR’larının durdurulması, paralel yapılanmanın yabancı istihbarat örgütleriyle olan yakın ilişkisi mi var? sorularını gündeme getirdi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde içinde MİT personellerinin de bulunduğu 7 adet TIR’ın durdurulması büyük tepki çekerken paralel yapılanmanın bu tür kirli operasyonların arkasındaki planları deşifre olmaya başladı.

CIA’DEN EMİR ALIYORLAR İDDİASI!

TAKVİM’de yer alan habere göre, MİT’in son yıllarda Ortadoğu’daki varlığı Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’yı rahatsız ettiği biliniyor. Yıllardır Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen’in bu ülke ile derin ilişkileri içerisine girmesi "Paralel yapılanma, TIR’ları durdurma talimatını CIA’dan mı alıyor" sorusunu akıllara getiriyor.

17 Aralık’ta AK Parti hükümetine yönelik başlatılan darbe girişimleriyle gündeme gelen Fethullah Gülen’in CIA ile derin bağlantıları bulunuyor. Dünyanın pek çok ülkesinden Türkiye’ye kadar var olan CIA-Gülen ilişkisi, geçtiğimiz yıllardaki MİT raporlarına da yansımıştı.

CIA’DEN GÜLEN’E DESTEK

İşte Yeni Akit Gazetesinin ortaya çıkardığı o şok ilişkiler: Gülen’in hem Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk gittiği 1998 yılında, hem de sonraki yıllarda oturum izni alabilmesi için CIA yardımı gerekti.

Gülen’in ABD’de kalmak için yaptığı Yeşil Kart başvurusunun reddi yönündeki kararın düzeltilmesi için açılan davada kendisine destek için CIA çalışanları tarafından referans mektubu yazıldığı ortaya çıktı. Destek mektubunda, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski çalışanları George Fidas ve Graham Fuller ile ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz ile birlikte 26 kişinin imzaları bulunuyor.

Gülen-CIA ilişkisi MİT raporlarına da yansıdı. MİT raporunda Gülen-CIA ilişkisi için "Fethullah Hoca CIA’nın yan kuruluşu olan Ulusal Demokrasi Vakfı’nın Ön ve Orta Asya ayağı olarak işlev görmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Gülen’in dünyanın 100’e yakın ülkesinde açılmasını teşvik ettiği okullar da sık sık CIA bağlantılarıyla gündeme geldi.

"CIA İLE CEMAAT İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE"

MİT’in karakutusu olarak bilinen Osman Nuri Gündeş, "İhtilallerin ve Anarşinin Yakın Tanığı" adlı kitabında "CIA ajanları öğretmen maskesiyle görev yapıyor" ifadesini kullandı.

Gündeş, "Gülen cemaati tarafından özellikle de Türk cumhuriyetlerinde açılan okullarda diplomatik pasaportlu Amerikalı CIA ajanları ‘İngilizce öğretmeni’ diye barındırılıyor. Bu işbirliği, Türkiye’de yapılan üst düzey resmi bir toplantıda, bizzat Fethullahçı okul yöneticisi tarafından itiraf edildi. Toplantıda MİT temsilcisi de bulunduğu halde, olay karşısında sessiz kalındı. Durum, devletin resmi olarak yayımladığı kitapla da belgelendi" dedi.

CEMAAT VE YAHUDİ LOBİLERİ ORTAK ÇALIŞIYOR

Gülen’in bağlantılı olduğu tek Amerikan haber alma teşkilatı CIA değil. Gülenciler, Amerika’nın en büyük iç soruşturma bürosu FBI ile de ortak çalışmalar yürütüyor. FBI’nın ortak çalıştığı kurumlar arasında The Anti-Defamation League, The NAACP gibi Yahudi kuruluşlarının yanı sıra The Gulen Institute de yer alıyor. Türkiye gündeminde geniş yer tutan bu iddia, Gülen’in avukatları tarafından yalanlanmadı.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: