VİDEO : OLACAK İŞ DEĞİL /// HAVA KUVVETLERİ İSRAİL CASUS UÇAĞINI GÖRMEZDEN GELDİ ///

Bu konu yeni değil. 28 ay önceki bu olay defalarca basında yer almıştır. Bu kez farkı, daha süslü püslü bir şekilde video halinde verilmesidir.
Ben konuşmalarda İsrail İHA’sı olduğuna dair birşey duymadım. Madem çıplak gözle görülecek kadar yakınmış, ‘bırakın uçağın kamerasını’ insan cep telefonunu çıkarıp görüntüler :-))
Neyse kimseyi yalancılıkla suçlamayalım, varsayalım ki tahmin doğru. Sanırım 3-4 yıl öncesine kadar Türkiye ve İsrail’in, Suriye’yi adım adım takip ettiğini ve bilgi paylaştığını çok çabuk unuttuk. Sonradan El-Kaide ve El-Nusra’nın ne mal/lar olduğu ve AKP’nin bunlara ettiği yardım ve (İsrail için en önemlisi) MIT’in İran işbirliği gün ışığına çıkınca istihbarat alış-verişi de bitti.
Bu İHA’nın menşei ne olursa olsun, Suriye’yi gözetlediği anlaşılıyor. Paranoyaya gerek yok.
Menteş Azuz

21 Ocak 2014 20:35 tarihinde DIGI SECURITY (İŞNET) <Digi.Security> yazdı:

VİDEO LİNK :

Ses kaydında, bir grup subay ve astsubay sınırlarımızdan içeri giren İsrail heronlarını vurmak için yalvarırken, Diyarbakır BHHM’nin kayıtsızlığını ve bilinçli bir şekilde sistemleri kapattırdığı ifade ediliyor.

İlk olarak dailymotion.com‘da yayına konulan bu ses kaydındaki kişilerin Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi(BHHM) Amiri Albay Ahmet Kazdal ile 2. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Veysi Ağar olduğu iddia ediliyor.

Korgeneral Veysi Ağar yönetimindeki 2. Hava Kuvveti Komutanlığı sorumluluğunda olan güney sınırımızın, İsrail heronları (insansız hava araçları) tarafından sürekli ihlal edildiği yönünde basında çokça haber çıkmış; ancak Genelkurmay Başkanlığı bu iddiaları hep yalanlamıştı.

İşte ilk olarak dailymotion.com‘da yayına konulan şok ses kaydı, bu iddiaları net bir biçimde doğrularken, "ihanete varan" emri de gün yüzüne çıkarıyor.

Bu ses kayıtları, İsrail heronlarının girdiği gece Diyarbakır BHHM’de gerçekleşen dahili telefon ve telsiz konuşmalarını içeriyor.

Füze sistemleri ve F-16’lar hedefi yakalamalarına ve hedefe kilit atmalarına rağmen BHHM Amiri Albay Ahmet Kazdal ile 2.Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Veysi Ağar, bakın ne yapıyor…

Bir grup subay ve astsubay sınırlarımızdan içeri giren İsrail heronlarını vurmak için yalvarırken, iki komutan, "vur" emri verilmediği gibi "tüm sistemlerinizi kapatın" diyor.

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: