/// GÜNDEM ANALİZİ /// ALPER TAN : PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE ///

"Haçlı koalisyonu, doğrudan savaşlardan sonuç alamadı, şimdi iç çatışmalarla hedefe ulaşmaya çalışıyor…" Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Türkiye’de yürütülen operasyon üzerinden tüm İslam dünyasındaki gelişmeleri analiz etti.

O iki yıldır defalarca yazdık, yazıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sonunda kurulan küresel sömürge düzeninin iflas ettiğini ve halkların bağımsızlaşmak ve bu sömürü düzeninden kurtulmak için başkaldırmaya başladığını vurguladık. Halkların bağımsızlaşma mücadelesinin, Dünya’yı yeniden büyük bir savaşa doğru hızla sürüklemeye başladığına dikkat çektik. Müslüman halkların bağımsızlık mücadelesi durmayacak. Tunus’ta başlayıp Mısır, Libya, Yemen ve Suriye’ye yayılan özgürlük ateşi sönmeyecek. Görülüyor ki daha da yayılacak.

Müslüman halklar, asırlık esareti bitirme savaşlarını veriyorlar. Bağımsızlık savaşı verilirken acı da çekiyorlar. Hiç unutulmaması gereken bir konu. Dünyada her şeyin bir bedeli var. Özgürlüğün de bedeli var. Keşke bu kadar ağır olmasaydı. Ama Müslüman halklar özgürlükleri için ağır bedeller ödüyorlar.

Dünyanın öbür ucundan gelip, sudan bahanelerle Afganistan’ı, Irak’ı işgal edip milyonlarca Müslümanı katledip, milyonlarcasını sakat bırakıp bu ülkeleri enkaz yığınına çevirirken, ABD’ye “Buralarda ne işiniz var” demeyenler, utanmadan sıkılmadan Türkiye’ye diyorlar ki; “Sizin Tunus’ta ne işiniz var. Sizin Suriye’de ne işiniz var?”

Çin, Doğu Türkistan’da Müslümanları katlediyor. Fransa Orta Afrika’da Müslümanlara karşı savaş yürütenleri destekliyor. Mali’de aynısını yapıyor. ABD Afganistan’da Haçlı koalisyonu şeklinde Afgan Müslümanlarla savaşıyor. Yine aynı koalisyon Mısır’da darbeci General Sisi eliyle Müslümanları eziyor. Suriye’de katil Beşşar Esad’a destek veren Haçlı koalisyonuna Müslüman İran da dahil durumda. Türkiye’de ise Müslümanlara karşı bu savaş dini kisveli paralel yapı eliyle yürütülüyor. Yani Mısır, Suriye ve Türkiye’de Müslümanı Müslümana kırdırma senaryosu uygulanıyor.

Afganistan ve Irak savaşları doğrudan Haçlı koalisyonu şeklinde yapıldı. Bu ülkeler enkaza çevrildi. Ama esas maksatlarına ulaşamadılar. Doğrudan savaşlar, Haçlı koalisyonu için olumlu sonuç vermedi. Şimdi farklı bir yöntem kullanılıyor. Bu yöntem zaten onların son bir asırdır yoğun biçimde uyguladıkları bir savaş yöntemi. İçerden maşalar kullanarak, iç çatışma çıkartarak hedefe ulaşmak.

Bu ülkenin ana muhalefet partisi CHP, katil Suriye yönetiminin zalim liderini desteklemek için heyet gönderdi. Zulme destek verdi. Taksim Gezi eylemlerinde Polisin göstericilere su sıkması nedeniyle hükümete demediğini bırakmayan, Tayyip Erdoğan’ı yerden yere vuran Kemal Kılıçdaroğlu, son 2-3 sene içinde 150 bin vatandaşını akla hayale gelmedik yöntemlerle katleden, kimyasal silah bile kullanan Beşşar Esad’a arka çıkıyor, destek veriyor.

Provokatif Gezi eylemlerini yapanların içinde “iyi insanlar” olduğunu söyleyerek onlara destek veren paralel zihniyet ise ülkenin seçilmiş hükümetine ve onun Başbakanı’na karşı, “vekaleten” savaş yürütüyor. Mısır’da, Bangledeş’te, Suriye’de zulmü alkışlayan, en azından zulme karşı sessiz kalan zihniyet, Türkiye’yi yöneten hükümeti diktatörlükle suçluyor.

Gezi benzeri olaylar İspanya ve Almanya’dan sonra olur ya Belçika’da Fransa’da İngiltere’de de başlarsa Kopenhag kriterleri nasıl işleyecek merak ediyoruz.

AB normlarını, Kopenhag kriterlerini istediğini söyleyen zihniyet en başta halkın iradesine saygı duymuyor, tahammül edemiyor. Güya demokrasiyi savunurken 2 ay sonra gelecek sandığı beklemeden hükümete karşı darbe yapmaya çalışıyor. Sözde sandığı savunup fiilen darbe yaparak iktidar olmak istiyor. Kendisine darbe yapma özgürlüğünü dahi savunan malum düşünce, kendisinin medyada eleştirilmesine bile tahammül edemiyor, eleştirenleri paralel yargı eliyle susturmaya yelteniyor.

Müslümanın parasıyla, Müslümanın evlatlarıyla, Müslümanlara karşı, başkalarına vekaleten operasyon çekenler bunun faturasını da göze almalılar. Müslümanın fitresine, sadakasına, kurbanına, derisine, himmetine talip olup Müslümanlara karşı operasyon yapmak ne demektir, bu millet de bunu düşünmeli.

Paralel güçler, devletin en kozmik faaliyetine karşı “savaş pozisyonunda” operasyon yapıyor. Operasyonun en gizli fotoğrafları Doğu Perinçek’in Aydınlık Gazetesi’nde yayınlanıyor. Bu ne stratejik paslaşma! Bu ne şaşırtıcı bir muhabbet. Bu ne göz açıcı iş birliği..

Yağmacı ve yıkıcı provokatörleri durdurmak için su sıktıran Başbakan’a Firavun diyeceksin, son 3 senede 150 bin insanı envaiçeşit yöntemlerle katleden diktatöre karşı savaşanlara giden desteği engellemeye çalışacaksın. Demokrat, hoşgörülü ve masum olduğunu savunacaksın. Katil İsrail’in otoritesine selam durup, kendi ülkenin iktidarına savaş ilan edeceksin. Bu savaşı da başka bir ülkeden yöneteceksin.

Bu ülkenin hükümetinin bakanlarının yurt dışı seyahatlerine ipe sapa gelmez kulplar takarak zihinleri ifsat etmeye çalışacaksın. “Sen neden oradasın” sorusuna hiç cevap vermeyeceksin.

Övüne övüne Ergenekon’u temizlediğini söyleyeceksin. Devlet, hükümet tanımayacaksın. Boşalan koltuğa kendin oturacaksın. Milletten gizli, paralel bir devlet kuracaksın. Sonra da demokrasiden dem vurup, AB havariliğine soyunacak, hümanist masumiyetine bürüneceksin. Oh ne ala.

Siz önce, savunduğunuz AB ülkelerinden birinde Kopenhag kriterlerine uygun böyle paralel bir devlet kurun da sonra konuşun isterseniz. Hadi size hayırlı tıraşlar..

Alper TAN

21.01.2014

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: