ERGENEKON DAVASI /// CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba : Ergenekon, Balyoz, KCK gibi davaların tamamı s iyasidir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnsan Hakları Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, dernek yöneticileri ile bir süre görüştü.

MALATYA – CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnsan Hakları Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, dernek yöneticileri ile bir süre görüştü.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde parti yöneticileri ile birlikte İHD Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

İHD Malatya Şube Başkanı Servet Akbudak ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, Milletvekili Ağbaba’nın İHD üyesi olduğunu , insan hakları savunucusu olduğunu ve bu kapsamda yaptığı çalışmalardan dolayı takdir topladığını kaydetti.

ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER KALDIRILMALIDIR

İnsan Hakları Derneği’ni önemsediklerini belirterek konuşmasına başlayan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , “İnsan hakları ülkede yaşayan herkese lazım. 17 Aralıktan itibaren Türkiye’de önemli şeyler oluyor. Yargıya görev yaptırılmıyor.17 Aralıktan sonra yargı tam anlamıyla siyasileşmiştir. Aldığı kararlarda siyasidir. Özel yetkili mahkemelerde görülen Ergenekon, Balyoz, KCK gibi davaların tamamı siyasidir. Özel yetkili mahkemeler tamamen kaldırılmadığı sürece bu sorunlar devam edecek” şeklinde konuştu.

STK’LARA ELEŞTİRİ

“17 Aralıktaki gibi bir operasyon başka bir ülkede olsaydı sadece bakanlar değil,Başbakan da istifa ederdi. Bakanların evlerinden pislik fışkırıyor. Milyon dolarlık rüşvet ve yolsuzluk almış başını gidiyor. Hala pisliklerini öretmeye çalışıyorlar ama kusura bakmasınlar tüm Türkiye Kral çıplak demeye başladı.”cümlelerini kullanan Ağbaba, Malatya’da ki sivil toplum kuruluşlarının tavrını da eleştirerek; “Çıkıp Türkiye’nin operasyondan dolayı zararını açıklıyorlar. Halkın zararını söyleyen yok.” Dedi.

Etiketlendi:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: