YARGI DOSYASI /// MHP’li Ayhan : Deniz Feneri’nde de Yeniden Yargılama Olacak Mı ?

Mhp Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılanmayı gündeme getiren hükümete seslendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılanmayı gündeme getiren hükümete seslendi. "Deniz Feneri davasında da yeniden yargılama olacak mı?" diye sondu. Ayhan, Türkiye‘deki kurumlar arası çatışmaya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün müdahale etmesi gerektiğini belirterek, "AKP yolun sonuna gelmiştir" dedi.

partisinin Denizli İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Ayhan, Türkiye‘de devletin ciddi yönetilmelidiğini, kurumlar arasındaki çatışmaya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün müdehale etmesi gerektiğini söyledi. Ayhan şöyle konuştu:

"AKP ‘3 Y’ dedi. ‘Yeriz’, ‘Yedirmeyiz’, ‘Yargılatmayız’ mı demek istedi? AKP, ‘Dost darbesi’ diyor. AKP dostunu açıklamalıdır. ‘Paralel devlet’ diye kimi kasdediyorlar? Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılanmayı gündeme getiren hükümete sesleniyorum. Deniz Feneri davasında da yeniden yargılama olacak mı? Rüşvetçiler hayırsever, hırsızlar yardımsever oldu. Hakim ve savcılar militan oldu. Türkiye‘deki kurumlar arası çatışmaya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün müdahale etmesi gerekkir. AKP yolun sonuna gelmiştir." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, yerel seçimlerde iddialı olduklarını, Denizli Büyükşehir ve ilçelerinde belediye başkanlıklarını kazanacalarını ileri sürdü –

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: