TERÖR : ABDULLAH ÖCALAN’IN Yeni fotoğrafı şaşırttı !

İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın Twitter’dan yayınlanan fotoğrafı paylaşım rekoru kırdı.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’ın 18 Ağustos 2013’teki İmralı ziyaretinde çekilen fotoğrafta Öcalan’ın saçı ve bıyığının kırlaştığı görülüyor. Fotoğrafın sosyal medya aracılığıyla sızması BDP’nin yanı sıra iktidar kanadında da büyük şaşkınlık yarattı.

Sosyal medyanın en çok tartışılan konuları arasına giren fotoğrafın, Öcalan’ın fiziki koşulları ve sağlığıyla ilgili çıkan tartışmalar üzerine çekildiği belirtiliyor.

Öte yandan daha önce de bir kaçının yayınlandığı fotoğrafların görüşmeye katılan MİT yetkilisinin cep telefonuyla çekilmiş olabileceği ifade ediliyor.

Öcalan’ın daha önce yayınlanan fotoğraflarına yönelik bilgi veren BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, "Bizim dışımızdaki bir paylaşımdır. Bizden kaynaklı değildir. Doğrusu yayınlanmış olan fotoğrafın kendisi şuan bizim elimizde de yok. Yayınlanan fotoğraf bizde olan fotoğraflardan değil. Kim tarafından neden bu şekilde servis edildi, anlamış değiliz. Fotoğraf kalitesi de teknik olarak düşük olarak yayınlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde bizler daha net daha görünür fotoğraflarını halkımızla paylaşacağız" demişti.

Aşağıdaki fotoğrafta yakalanmadan önce çektirdiği fotoğraf

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: