ERGENEKON DAVASI : Şamil Tayyar Twitter’dan Bakan Eroğlu’nu fırçaladı !

“Orman ve Su İşleri Bakanımız Ergenekon ve Balyoz uzmanı çıktı! Veysel abi daha fazla suyunu çıkarma. Ah Veysel abi ah!…’

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Balyoz ve Ergenekon davaları ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Eroğlu: Darbeci 5-10 tane olur, 100 tane olmaz

Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Ergenekon ve Balyoz uzmanı çıktı! Veysel abi daha fazla suyunu çıkarma. Ah Veysel abi ah! Başbakana 20 suikast ve 5 darbe girişimini AK Parti’ye kapatma davasını ne çabuk unuttun? İtalya’da 7.200 kişiyi yargıladılar.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun "Darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10’u geçmez" sözlerine AK Partili Şamil Tayyar’dan çok sert tepki geldi. Bakan Eroğlu’nun, ‘yeni tanıklar ve sahte belge’ iddiaları nedeniyle yeniden yargılama yapılması gerektiğine ilişkin sözleri Hürriyet gazetesinde manşetten verildi. Bakan Eroğlu, bir grup basın mensubuyla sohbetinde şunları söyledi: “Ben Başbuğ hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu düşünüyorum. Darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10’u geçmez. Ama 100 kişilik bir heyeti sorumlu tutmak kabul edilir değil."

AK Parti’den ilk tepki Şamil Tayyar’dan geldi. Tayyar Twitter hesabından Eroğlu için, "Orman ve Su İşleri Bakanımız Ergenekon ve Balyoz uzmanı çıktı! Veysel abi daha fazla suyunu çıkarma. Ah Veysel abi ah! Başbakana 20 suikast ve 5 darbe girişimini AK Parti’ye kapatma davasını ne çabuk unuttun? İtalya’da 7.200 kişiyi yargıladılar" şeklinde tweet attı.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: