AK PARTİ DOSYASI : Hükümetten iki itiraf

Hükümetten itiraf üstüne itiraf geliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ergenekon ve Balyoz davalarını kastederek “Biz de hata yaptık” derken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç HSYK konusunda “Ne bilirdik bu kadar saf olacağımızı" dedi

Hükümetten itiraf üstüne itiraf geliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ergenekon ve Balyoz davalarını kastederek “Biz de hata yaptık” derken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç HSYK konusunda “Ne bilirdik bu kadar saf olacağımızı" dediHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yapısını değiştiren yasa teklifinin TBMM Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeleri devam ediyor. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı komisyonda açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Ergenekon ve Balyoz davalarını kastederek biz de hata yaptık dedi. Bozdağ şöyle konuştu: “Türkiye’de yargı her zaman tartışıldı, savcılarıyla tartışıldı.

Dün baktığınızda başka savcılar vardı isimleri yukarıda, şimdi başkaları var. İsimler değişiyor ama tartışmalar değişmiyor. Geçmişte de oldu. Biz de hata yaptık. Soruşturma veya kovuşturmanın muhatapları farklı olduğunda sesimizi biraz daha gür çıkarmamız lazımdı.” Hükümet kanadından dikkat çekici bir itiraf da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Arınç, 2010 referandumuyla yapısını değiştirdikleri HSYK konusunda hata yaptıklarını söyledi.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: