ERGENEKON DAVASI : AKP’li Hüseyin Çelik’e İstanbul Barosu Başkanlığı’ndan açıklama geldi

AKP’li Hüseyin Çelik’in önceki yaptığı “Ergenekon, Balyoz davalarının gecikmesinin bir nedeni Istanbul Barosu’dur” açıklamasına İstanbul Barosu Başkanlığı’ndan açıklama geldi

AKP’li Hüseyin Çelik’in önceki yaptığı “Ergenekon, Balyoz davalarının gecikmesinin bir nedeni Istanbul Barosu’dur” açıklamasına İstanbul Barosu Başkanlığı’ndan açıklama geldi. Baro tarafından yapılan açıklamada Çelik sert sözlerle eleştirildi. “Yargıya talimat ve emir vermekten, askere ve orduya hakaretten sorumlu ve üslubu sorunlu AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in Baromuza yönelik sözlerini şaşkınlıkla karşılamadık. Kendisi daha önce de devam eden davaya etki edecek şekilde İstanbul Barosu’nu, başkanını ve yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunmuş idi” ifadelerine yer verilen açıklamada “Bu defa da aynı kişi ne hikmetse, kendilerinin çok sevdiği bir deyişle ‘zamanlaması manidar’ olacak şekilde, Baro Başkanı ve yöneticilerinin yargılandığı davanın ertesi günü İstanbul Barosu’nun Ergenekon ve Balyoz davasındaki tutumunun herkesin malumu olduğunu, gecikmesinin sebebinin Baro ve Başkanı olduğunu, darbe teşebbüsleri konusunda bu ekibin tavrının herkes tarafından bilindiğini ifade etmiştir” denildi. Açıklamada Çelik’in bu sözleriyle suç işlediğine dikkat çekildi. Çelik’in sert biçimde eleştirildiği açıklamada öne çıkan bir bölüm ise şöyle:

“ÇELİK’TEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ”

Suriye’de kan döken çeteleri besleyip barındıranların, silahlandıranların, askeri darbenin ürünü olanların İstanbul Barosu’na söyleyebilecekleri hiçbir şey olmadığı gibi, İstanbul Barosu’nun da bu gibilerden öğreneceği herhangi bir husus yoktur. Tarih herkesi hak ettiği yere koyacaktır. Bu kişi sürekli olarak yargıya emir ve talimat vererek, tavsiye ve telkinde bulunarak suç işlemektedir. Hüseyin Çelik ve benzerlerinin boş itham ve saldırıları, İstanbul Barosu’nu yıldıramaz ve sindiremez. Hukuk Devleti, demokrasi, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, savunmanın önemi ve onuru yolundaki mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir. Adı geçene şunu hatırlatmak isteriz: Bataklığa düşen kişi ne kadar fazla çırpınırsa o kadar hızlı batar. Bu durumda en doğru olan hiç kıpırdamamaktır.

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: