AVRUPA BİRLİĞİ : AB’ye karikatürle girdik !

İtalya’nın Fabriano kentinde düzenlenen ve aralarında Türkiye’den Osman Turhan’ın da bulunduğu dünyanın önemli karikatürist ve sanatçılarının eserlerinin yer aldığı "AB’nin Geleceği" konulu karma sergi, İtalyan sanatseverlerle buluştu. Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekim ayında Roma’nın ünlü Macro Çağdaş Sanat Müzesi bünyesindeki La Pelanda-Centro di Produzione Culturale’de IULM Üniversitesi Sanatsal Yönetim Kaynakları öğrencileri tarafından açılan, AB’nin geleceğini sorgulayan karikatürlerden oluşan serginin, 3 gün boyunca sanatseverlerle buluştuğunu söyledi.

Söz konusu sergide, Türkiye’den kendisinin eserlerinin yer aldığını belirten Turhan, aynı serginin şimdi de İtalya’nın Fabriano kentindeki tarihi bir müzede sergilendiğini anlattı. Turhan, 5 karikatürle sergide Türkiye’yi temsil ettiğini aktararak, "Karikatüristlerin AB’ye bakışını ortaya koymaya çalışan bir sergi. Türk karikatürist olarak AB’ye bakışımı gösteren eserlerimi yolladım ben de. Eserlerimle AB’nin geleceğini çok da iyi görmediğimi göstermek istedim. Avro kriziyle geldikleri noktaya baktığımda şunu söyleyebilirim; Avrupa Birliği geleceği olmayan yaşlı ve hasta bir adamı andırıyor. Eserlerime bunu yansıttım" dedi. Turhan, söz konusu eserin 11 Ocak’a kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sanatçı Osman Turhan, ekim ayında Roma’nın ünlü Macro Çağdaş Sanat Müzesi bünyesindeki La Pelanda-Centro di Produzione Culturale’de IULM Üniversitesi Sanatsal Yönetim Kaynakları öğrencileri tarafından açılan, AB’nin geleceğini sorgulayan karikatürlerden oluşan serginin, 3 gün boyunca sanatseverlerle buluştuğunu söyledi.

Söz konusu sergide, Türkiye’den kendisinin eserlerinin yer aldığını belirten Turhan, aynı serginin şimdi de İtalya’nın Fabriano kentindeki tarihi bir müzede sergilendiğini anlattı.

Turhan, 5 karikatürle sergide Türkiye’yi temsil ettiğini aktararak, "Karikatüristlerin AB’ye bakışını ortaya koymaya çalışan bir sergi. Türk karikatürist olarak AB’ye bakışımı gösteren eserlerimi yolladım ben de. Eserlerimle AB’nin geleceğini çok da iyi görmediğimi göstermek istedim. Avro kriziyle geldikleri noktaya baktığımda şunu söyleyebilirim; Avrupa Birliği geleceği olmayan yaşlı ve hasta bir adamı andırıyor. Eserlerime bunu yansıttım" dedi.

Turhan, söz konusu eserin 11 Ocak’a kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: