TEKNOLOJİ : DÜNYA İSTİHBARATININ VE TERÖRİSTLERİN, MAFYANIN HABERLEŞTİĞİ DERİN İNTERNETE SİZ DE BİR GÖZ ATIN ///

Deep Web Nedir? Nasıl Girilir?

Deep web, diğer isimleriyle Undernet, Invisible web söylenene göre internetin %80 hatta %90 gibi bir kısmını oluşturuyor. Bizim bildiğimiz % 10 luk kısım ise arama motorları tarafından taranan youtube, facebook, twitter, kişisel blog siteleri, haber siteleri vs. gibi web siteleri. Ancak deep web herhangi bir kontrolden geçmediği için her türden konuyu bulabiliyorsunuz. Silah ticareti, uyuşturucu ticareti, çocuk pornosu, insan ticareti, yemek için insan arayan yamyamlar, köle satanlar… Hatta ve hatta birini öldürmek için kiralık katil bile tutabilirsiniz…

Bu kötü taraflarının yanında gizli devlet belgelerini, yazışmalarını ortaya çıkaran WikiLeaks sitesinin de deep web çıkışlı olduğunu bilmekte fayda var. Aynı şekilde deep web’te de gizli belgeler bulunmakta.

Deep Web hakkında şöyle bir görsel hazırlanmış, bakmakta fayda var.

Bu yazımda size basitçe nasıl deep web’ e girebileceğinizden bahsedeceğim. Fakat girdikten sonra daha derinlere inebilmek her yiğidin harcı değil. Kimilerinin söylediklerine göre en derinde yani Level 9 denilen bölüme girmek için Kuantum fiziği ve üstün bir bilgisayar bilgisine ihtiyacınız var. Ve o seviyedeki bilgilerin dünyanın seyrini değiştirebileceğinden bahsediliyor. Sonuç olarak anlatacağım yöntem ile derin internete ulaşabilseniz de daha derine inmek sizin becerinize kalıyor.

– Deep Web’ e nasıl girilir?

Öncelikle “Tor Browser” adlı yazılıma ihtiyacınız var. Derin internete normal tarayıcılar ile ulaşamıyorsunuz. Normal kullanıcılar için tor browser şart.

Tor Browser’ ı yükleyip kurulumunu yaptıktan sonra Start Tor Browser adlı uygulamayı açıyoruz ve programın Tor ağına bağlanmasını bekliyoruz.

“Connected to the Tor network!” yazısını gördükten kısa bir süre sonra Firefox tabanlı olan Tor Browser açılıyor. Stabil olarak çalışan bir kaç arama motoru arasından benim size tavsiye edeceğim, kullanıcıların siteleri kendileri eklediği http://www.ahmia.fi sitesi.

Unutmadan söyleyelim Tor ağındaki siteler 16 haneli rastgelere oluşturulmuş sayı ve rakamlardan oluşuyor ve de uzantıları bildiğimiz .com, .org, .net değil. Tor sitelerinin uzantısı .onion.

Artık Tor ağındayız ve Deep Web’deyiz. Bilmeniz gereken tek site The Hidden Wiki. Deep Web’in wikipediası ve kullanıcıların siteleri eklediği, hakkında bilgiler yazdığı ve güncellediği bir platform. Hidden Wiki’nin adresi ise 7jguhsfwruviatqe.onion

İşte hepsi bu kadar. Yalnız tekrardan uyarmakta fayda var Deep Web herkesin görmeye dayanamayacağı türden şeyleri barındırıyor

***

Tor Browser nasıl kurulur? Deep Web nedir ? [Resimli anlatım]

Merhaba arkadaşlar. Size Tor Browser’in nasıl kurulacağını ve nasıl kullanılacağını anlatmak istiyorum. Önce ‘Tor’ nedir onu Vikipedi’den kısaca öğrenelim.

Tor nedir?

Tor; kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır.
Tor Browser nedir?

Tor ağı ile bağlantı kurmayı sağlayan ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bir programdır. Ayrıca içerisinde Mozilla Firefox’un açık kaynak kodu ile modifiye edilmiş bir internet tarayıcısını içinde barındırır.

Şimdiye kadar olan kısmı genel olarak böyle açıklayabiliriz. Deep Web’i açıklamak gerekirse ‘onion.’ uzantılı sitelerin oluşturduğu kendi içinde bir internettir. Onion, İngilizce’de soğan demektir. Normalde bildiğimiz Mozilla Firefox, Opera veya Safari gibi tarayıcıların açmadığı sitelerdir. Bu sitelerin çoğu gizliliklerini koruyabilmek için sık sık adreslerini değiştirmektedirler. Adresleri ise genelde bildiğimiz isimlerden oluşmazlar. Siteler harf ve rakamların karışık olarak kullanıldığı adresler taşır. Lafı fazla uzatmadan Tor Browser nasıl kurulur onu anlatayım.

PROGRAMI İNDİRİN VE KURUN : https://www.torproject.org

Tor Browser’in internet sitesine girin. İndirmek için ana sayfadaki Download Tor yazan linke tıklayın.

Bu sayfada programın dilini veya kullandığınız işletim sistemi farklı ise ona göre değişiklik yapabilirsiniz. Ardından Download Tor Browser Bundle yazan linke tıklayın.

İndirdikten sonra programın üzerine çift tıklatın. Açılan pencerede Tor Browser’i kurmak istediğiniz bölgeyi seçebilirsiniz. Ardından Extract butonuna tıklayın.

Programın kurulduğu klasördeki Tor Browser isimli klasöre tıklayın. Ardından Start Tor Browser.exe çift tıklayarak browseri başlatabilirsiniz.

Browser, Tor ağına bağlandıktan sonra Connected to the Tor Network! yazısı görünecek ardından Tor Browser açılacak. Buradan istediğiniz .onion uzantılı siteye gizli bir şekilde girebilirsiniz. Tarayıcıdaki Congratulations. Your browser is configured to use Tor. yazısı başarılı bir şekilde Tor ağına bağlandığınızı gösterir.

Bazı .onion uzantılı siteler:

http://duskgytldkxiuqc6.onion/ (Örnek olarak açılmış bir site)
http://idnxcnkne4qt76tg.onion/ (Tor Project sitesi)
http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/ (DuckDuckGo arama motoru)
http://jntlesnev5o7zysa.onion/ (The Pirate Bay torrent paylaşım sitesi)

Etiketlendi:, , , , , ,

One thought on “TEKNOLOJİ : DÜNYA İSTİHBARATININ VE TERÖRİSTLERİN, MAFYANIN HABERLEŞTİĞİ DERİN İNTERNETE SİZ DE BİR GÖZ ATIN ///

  1. […] DERİN WEB’DE GEZMEK İSTERSENİZ BURAYA BİR GÖZ […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: