/// SAVCI MUAMMER AKKAŞ VE FETULLAH CEMAATİ KOÇ GRUBUNA NASIL ŞANTAJ YAPTI ? /// İŞTE BELGESİ ///

Olay savcılar hakkında şok iddialar!

Yargıdaki paralel yapılanma tartışmalarında adı geçen savcılar Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş ile ilgili şok iddialar ortaya atıldı. Koç grubunun, Gülen grubunun faaliyeti olan Türkçe Olimpiyatları’na sponsor olmasından sonra hakkında yürütülen soruşturmanın Akkaş tarafından sümenaltı edildiği, Öz’ün de buna seyirci kaldığı öne sürüldü.

İddialara göre; 2004 yılında KANALTÜRK’e test yayını aşamasında para aktaran Koç Grubuna ait BEKO Ticaret A.Ş, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından Ergenekon Soruşturması kapsamında 2010/857 sayılı dosyaya Ergenekon’a finans sağlama şüphesiyle soruşturmaya dahil edildi. 2010/857 sayılı soruşturma kapsamında yürütülen soruşturma da bugün Paralel Yargı tartışmalarının odağına oturan Muammer Akkaş imzası taşıyor.

Ancak iddiaya göre, Koç ailesi ile ilgili yürütülen bu soruşturma, KOÇ Grubunun Fetullah Gülen Grubunun bir faaliyeti olan Türkçe Olimpiyatlarına sponsor olduktan sonra savsaklandı ve sümen altı edildi.

Yapılan araştırmada ve öne sürülen iddialara göre, soruşturma kapsamında Koç ailesiyle ilgili bir işlemin yapılmadı, soruşturma savcılarından Zekeriya Öz’ün de bu durumdan haberdar oldu.

Bilindiği gibi, Ergenekon’un medya ayağı olarak değerlendirilen Kanaltürk televizyonu bu tartışmalar eşiğinde Gülen Cemaatine ait KOZA Gruba satılmış ve Ergenekon üyeliğinde mahkum olan Tuncay Özkan’a o dönem kanal bedeli olarak milyon dolarlar ödenmişti.

CHP’nin bile o dönem Cemaat medyasında Kanaltürk’e para ödediği için örgütü finanse ettiği öne sürülürken, Koza grubun kanalı satın alarak Ergenekon’a sağladığı milyonlarca dolar ise tartışma konusu bile olmamıştı.

Olay savci ismiyle açılan twitter hesabından Zekeriya Öz ve iş dünyası bağlantısı hakkında da ciddi iddialar öne sürülürken, Mehmet Emin Karamehmet’in Cemaate yakın bir üniversiteye yüklü miktarda bağış karşılığında Ergenekon kapsamında tabi tutulduğu soruşturmadan yırttığı ima edildi.

Karamehmet’in sorgusunun askerlerden sonra yapılmasının da bir göz dağı olduğunun iddia edildiği twitlerde, askerlele ilgili işlemler Karamehmet’e gösterilerek, Tahir Paşa Üniversitesine bağışa zorlandığı öne sürüldü.

Bu arada hatırlanacağı üzere şüpheli Karamehmet’in ifadesi diğer şüphelilerden çok farklı olarak Beşiktaş adliyesinde değil Levet’te sohbet ortamında alınmıştı.

Bu arada Bu soruşturma ile parallel olarak Koç ailesinden bazı isimlerin beraberinde Mustafa Sarıgül ile Fetullah Gülen’I ziyaret ettiği ve olimpiyatlar için sponsorluk anlaşması yaptığı da ortaya atılan bir başka iddia.

ÖZ’E ZOR SORULAR

TURKCELL Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Osman Berkmen’i tanıyor musunuz?

Turkcell’in İstanbuldaki en büyük bayilerinden, İnanç Telekom ile bir tanışıklığınız var mı?

Ahmet Aymaz ve bir başsavcıvekili de bu tanışıklığın neresinde?

SUÇ DUYURUSU

Bu arada Savcı Muammer Akkaş ile ilgili olarak yürüttüğü bir soruşturmayı sümenaltı ettiği ve ilişkileri ile ilgili de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: