İRAN DOSYASI : YENİ BİR HİZBULLAH KOMUTANI DAHA SURİYE’DE ÖLDÜRÜLDÜ

İRAN ANALİZ / Bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve masum yüzbinlerce insanın katledildiği Suriye’de Beşşar Esed rejimine bağlı güçlere en büyük desteği veren Lübnan Hizbullah’ına mensup bir Şii teröristin daha Suriye direniş güçlerince öldürüldüğü bildirildi. Hasan Belaği Ebu Sadık isimli teröristin örgüt komutanlarından birisi olduğu, cesedinin Lübnan’da düzenlenen bir törenle gömüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Nusayri Esed rejimine destek için binlerce Şii militanını, Suriye halkının başlattığı devrimi bastırmak için buraya gönderen Nasrallah liderliğindeki Hizbullah örgütü çok ağır kayıplar verdi. Şimdiye kadar içlerinde çok üst düzey saha komutanları dahil binlerce militanını kaybeden örgüt, hala radikal bir mezhepçi dil kullanarak Suriye halkını, Sünnileri hedef tahtasına oturtarak Suriye içindeki katliamlara desteğini sürdürüyor.

Suriyeli direniş gruplarının öldürdüğü Hasan Belaği Ebu Sadık adlı Hizbullah komutanı teröristin cenaze törenine ait fotoğraflar, Suriye’de öldürülen diğer örgüt mensubu yüzlerce teröriste ait fotoları yayınlanan bir sitede paylaşıldı.

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: